Uniwerek.TV to telewizja internetowa działająca w ramach Uniwersytetu Warszawskiego, a powstała z inicjatywy Samorządu Studentów tejże uczelni.

Jako, że wyrastamy z UW, nasi członkowie w większości są studentami tego uniwersytetu. Jednak nie zamykamy się na innych! Współpracują z nami także osoby z innych uczelni. Poza tym, nie tylko studentów nasza redakcja posiada.

Bo to przede wszystkim świetna przygoda, której nie przeżywasz sam! Nowe znajomości, doświadczenie, którego nie powstydzisz się wpisać do CV, a także umiejętności. Z nami nauczysz się determinacji i chęci działania. Jeśli marzysz o pracy w mediach, to Uniwerek.TV daje Ci doskonałe podstawy do tego, byś osiągnął sukces. Dowodem na to są osoby, które oprócz działalności w naszej telewizji, zajmują się tym zawodowo.

Jeśli organizacje studenckie kojarzą Ci się z amatorstwem, to na pewno nie widziałeś żadnego z naszych materiałów! Mimo, iż w większości jesteśmy studentami, to staramy się działać jak profesjonaliści. Do każdego projektu podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. Jak każda szanująca się telewizja mamy swoje działy redakcyjne, w których działają poszczególni członkowie. Więcej o naszej ekipie przeczytasz w zakładce „Zespół”.

To głównie studenci, bo to przecież na problemach czy zagadnieniach związanych z ich życiem się skupiamy. Swój przekaz kierujemy również do licealistów, absolwentów czy młodych przedsiębiorców. Tak jak różnorodne są nasze materiały, tak różnorodny jest nasz odbiorca, ponieważ Uniwerek.TV jest dla wszystkich!,

W ramach naszych materiałów możecie oglądać reportaże w kategoriach:

LifeStyle
Tematy z zakresu szeroko pojętej kultury. Muzyka, taniec, film, teatr, moda i życie towarzyskie.


Życie studenckie

Wszystko, co studentów dotyczy. Czyli? Nauka, konferencje, projekty organizacji studenckich, ale przecież nie samą nauką człowiek żyje. O imprezach też wspominamy. A jeśli zabawa i studenci, to…

Juwenalia
Co roku obejmujemy patronat medialny nad Juwenaliami Uniwersytetu Warszawskiego i to właśnie u nas możecie oglądać relacje z imprez, koncertów i wydarzeń, które odbywają się w Warszawie przez cały maj.


UTV pyta

Wybrane zagadnienia oczyma Warszawiaków. Nasi reporterzy wychodzą na miasto, by poznać opinie mieszkańców na najróżniejsze tematy. Przeprowadzamy także wywiady z ciekawymi osobami.

Sport
Sport to zdrowie! W UTV dobrze o tym wiemy i staramy się zaszczepić podobny sposób myślenia także u naszych widzów.

Zawsze na początku jest pomysł. Stworzenie dostępnego i atrakcyjnego dla wszystkich studentów środka przekazu było inicjatywą kilkorga studentów, którzy przedstawili ten pomysł kolejnym osobom. Pomysł trafił do Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, który objął projekt opieką i stał się partnerem strategicznym UTV. Pomysłodawca, a zarazem pierwszy Redaktor Naczelny, Łukasz Noszczak, wszedł w struktury Zarządu Samorządu Studentów jako koordynator tego przedsięwzięcia.
Pierwszy rok działalności polegał na rozruszaniu całej machiny. Nie liczymy już czasu, jakiego wymagało zdobycie całego zaplecza – czy to sprzętowego, osobowego, czy ilości dokumentów potrzebnych do osadzenia naszej telewizji formalnie w strukturach Uniwersytetu Warszawskiego. Budowanie telewizji od postaw jest nie lada wyzwaniem.

W listopadzie 2011 roku przyszedł czas na wdrożenie zmian ulepszających działanie telewizji. Restrukturyzacja, zakup nowego sprzętu, zmiany personalne w zespole – to tylko niektóre innowacje. Końcówka roku pokazała również, że wdrożone zmiany okazały się krokiem w dobrą stronę. Ponad trzykrotnie zwiększyliśmy oglądalność materiałów, a ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba stałych widzów, powracających na nasz serwis.

Uniwerek TV nie stoi w miejscu. Stawia na ciągły rozwój i udoskonalenie działalności. Idziemy, jak to się ładnie przyjęło mówić „ z duchem czasu”. Wciąż poszukujemy nowych możliwości współpracy, sukcesywnie organizujemy konkursy z nagrodami dla naszych widzów. Zachęcamy też do odwiedzania naszego fanpage’a na Facebooku, śledzenia nas na Instagramie czy oglądania naszego zaplecza na uniwerkowym snapchatcie (uniwerektv).