Każdy z nas może pomóc!

grafika: Bart Golec

Portal domydziecka.org z pomocą duetu Make Life Harder organizują zbiórkę środków niezbędnych dla konkretnych domów dziecka i rodzin zastępczych w całej Polsce. Wszystko za pomocą interaktywnej ,,Listy Potrzeb”.

Poprzez formularz Excel, placówki zgłaszają prośby o artykuły, które ciężko im teraz zdobyć. Przesyłają również życzenia podopiecznych, związane z rozwojem ich pasji i zainteresowań np. zakup mikrofonu. Jest to bardzo zróżnicowana lista, od słodyczy, przez kaszki na najmłodszych po sprzęty takie jak drukarka czy słuchawki. Wszystko jest bardzo przejrzyście rozpisane, z podziałem na województwa i osobną zakładką na zrzutki pieniędzy na większe sprzęty, czy remonty budynków.

Organizator zbiórki – portal domydziecka.org od 2006 roku zajmuje się tworzeniem jednolitej bazy ośrodków opiekuńczo-wychowawczych wraz z danymi teleadresowymi i gromadzeniem zgłaszanych przez nie potrzeb. Oprócz tego, aktywnie propagują wiedzę na temat funkcjonowania domów dziecka i rodzin zastępczych oraz pomagają w procedurze adopcyjnej. Portal działa bezinteresownie, można go jednak wesprzeć finansowo na stronie: https://www.domydziecka.org/o_nas.html

Wszyscy podopieczni domów dziecka podlegają pod obowiązek nauki, a co za tym idzie muszą poradzić sobie z bardzo wymagającym sprzętowo nauczaniem zdalnym. Jest to nagły i duży wydatek, na który większość ośrodków nie może sobie pozwolić, dlatego tegoroczna zbiórka może okazać się kluczowa dla zapewnienia podopiecznym godnych warunków do nauki.

Opiekuni, zachęcając do zbiórki wskazują również na fakt, że zbliżają się święta – czas który najbardziej kojarzy nam się z beztroską rodzinną atmosferą. W domach dziecka i rodzinach zastępczych jest to zdecydowanie moment emocjonalnie obciążający. Na liście znajdują się więc także prośby o prezenty świąteczne dla podopiecznych.

Uniwerek.tv wspiera zbiórkę i zachęca wszystkich do udziału. Zróżnicowanie na liście potrzeb sprawia, że każdy z nas znajdzie obszar w którym może pomóc. Najbardziej optymalną metodą zaangażowania się w zbiórkę jest dołączenie do grupy facebookowej: https://www.facebook.com/groups/458687941771816/ , na której darczyńcy informują o tym, gdzie pomoc już została dostarczona i na bieżąco modyfikują listę potrzebnych produktów.
Link do listy potrzeb: https://bit.ly/32zO1QS

Każda pomoc ma znaczenie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s