Ruszyła szósta edycja plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku!

Od 12 października do 7 listopada można zgłaszać swoje propozycje na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Na autorów najciekawszych zgłoszeń czekają nagrody! W ubiegłym roku przyjęto 194 tys. zgłoszeń, ale jury zdecydowało się nie wyłonić zwycięzcy.

Pexels.com

12 listopada rozpoczął się pierwszy etap plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Do 7 listopada swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej. W drugim etapie, który będzie trwał w dniach 15 – 30 listopada internauci będą mogli oddać swój głos na jedno z 20 wyróżnionych słów. Dopiero na początku grudnia poznamy zwycięzców głosowania i werdykt Jury. Na autorów najciekawszych zgłoszeń z I etapu plebiscytu czekają nagrody książkowe od wydawnictwa PWN.

sjp.pwn.pl


Młodzieżowe Słowo Roku na UW od 2016

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku jest organizowany już od 2016 roku. Głosowanie ma na celu wyróżnienie słów i wyrażeń, po które najczęściej sięga młodzież. Nowością w VI edycji głosowania jest podzielenie go na dwa etapy ze względu na rosnącą liczbę zgłoszeń. Nad przebiegiem plebiscytu będzie czuwać jury, któremu przewodniczy prof. Marek Łaziński z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Jak piszą organizatorzy, plebiscyt to przede wszystkim świetna okazja do zabawy językiem polskim.

W poprzednich latach zwycięskie słowa m. in. dzban, XD, sztos i alternatywka zyskiwały na popularności i wchodziły na stałe do języka codziennego. Jednak ubiegłoroczny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku nie przeszedł bez echa, ponieważ w zestawieniu znalazło się wiele określeń wulgarnych. Jury podjęło decyzję o nierozstrzygnięciu konkursu, a w tym roku przypomina uczestnikom o zachowaniu zasad dobrego wychowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s