Żelazna żaba, chimery i zaginione światy, czyli Noc Biologów na UW

Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego po raz jedenasty zaprasza na Noc Biologów. Głównym tematem tegorocznej edycji jest różnorodność biologiczna. Wydarzenie odbędzie się online w dniach 14-21 stycznia.

Fot.: Paulina Jedlińska / Uniwerek.TV

Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Noc Biologów, która odbędzie się całkowicie online. W tym roku nie zabraknie warsztatów, wykładów i quizów poświęconych różnym zagadnieniom z dziedziny biologii.

Biologiczna różnorodność

Każdy dzień cyklu Nocy Biologów będzie dotyczył innego tematu, rozpoczynając od 14 stycznia, będą to: Noc człowieka, Noc roślin, Noc zwierząt, MICROnoc, Noc ewolucji oraz Noc w laboratorium. Jak wyhodować sałatę na Marsie?”, „Czy rośliny mają w nocy ochotę na coś słodkiego?”, „Kleszcze i smartfony – czy jest się czego bać?”, „Od wieżowców do stawu (kolanowego) – nowe życie ściany komórkowej” – to tylko niektóre z tytułów nadchodzących prelekcji i warsztatów. Różnorodność zagadnień poruszanych podczas Nocy Biologów pozwala na udział w wydarzeniu uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich zainteresowanych biologią.

Fot.: Paulina Jedlińska / Uniwerek.TV

Podczas Nocy Biologów będzie można wziąć udział w licznych grach, które poszerzą wiedzę z zakresu biologii. Będą to między innymi: Biologiczni Milionerzy, Evo Quizo: Quiz o bioróżnorodności – 14 stycznia, Wielki Turniej Wiedzy Ewolucyjnej – 19 stycznia, Kalambury biochemiczne, Białkowy Kahoot – 20 stycznia.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wejść na kanał Wydziału Biologii UW na Youtube oraz stronę na Facebooku. Na niektóre warsztaty obowiązują limity zgłoszeń, dlatego należy zapisać się wcześniej. Więcej informacji o Nocy Biologów UW 2022 znajduje się na stronie internetowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s