Każdy ma coś, co może dać innym – zbiórka darów na Uniwersytecie Warszawskim

Uniwersytet Warszawski angażuje się w różne działania społeczne. Jednak w XXI wieku nie było jeszcze tak trudnej sytuacji, jak ta, którą obserwujemy na naszych granicach. Na Ukrainie rozpętało się piekło wojny. Organizacje działające na terenie UW zjednoczyły swoje siły, dzięki temu powstała zbiórka niezbędnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy.

fot. Aneta Kubasińska

Początkowo zbiórka miała odbywać się jedynie w sali 100, w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 24, Mały Dziedziniec). Jednak dzięki zaangażowaniu i gotowości do pomocy studentów z wielu wydziałów, zbiórka będzie prowadzona na terenie całego Uniwersytetu, na wszystkich kampusach. Na Kampusie Głównym od poniedziałku do piątku można oddawać rzeczy w godzinach 7:30-20:30, natomiast w weekendy między godziną 10:00, a 18:00.

fot. Kamil Leczkowski

Do powstania tego przedsięwzięcia przyczyniło się wiele organizacji działających na terenie UW, twórcami są między innymi Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Uniwersytetem Otwartym UW.

Co jest potrzebne?

Jest zbieranych wiele różnych artykułów, między innymi środki higieny osobistej, środki pomocy medycznej, odzież, żywność z długim terminem ważności oraz przedmioty użytku codziennego. Lista jest długa i różnorodna, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś co byłby w stanie przekazać potrzebującym. Pełna lista potrzebnych rzeczy wraz z kontaktem do koordynatorów zbiórki znajduje się tutaj. Wszystkie przekazane rzeczy zostaną dostarczone bezpośrednio potrzebującym tego Ukraińcom i Ukrainkom, zarówno tym na terenie ojczyzny, jak również tych poza jej granicami.

fot. Kamil Leczkowski

W imieniu organizatorów zbiórki gorąco zachęcam do dołożenia swojej cegiełki do tej inicjatywy. Jeżeli nie poprzez przekazywanie potrzebnych rzeczy, to poprzez podzielenie się swoim wolnym czasem jako wolontariusz czy wolontariuszka. W takich chwilach warto wspomnieć słowa Barbary Bush, która powiedziała, że każdy ma coś, co może dać innym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s