Na Uniwersytecie Warszawskim „Siła jest kobietą”

„Siłą jest kobietą” to uniwersytecka kampania zainicjowana przez Samorząd Studentów UW. Ma na celu poruszenie wielu różnorodnych tematów, takich jak samoakceptacja czy dbanie o zdrowie. Od 15 marca przed budynkiem dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego możemy podziwiać kolejny element tej istotnej kampanii.

Źródło: Facebook/@Samorząd Studentów Uniwersytetu Wraszawskiego

15 marca przed budynkiem starego BUW-u została zaprezentowana instalacja, która jest kolejnym elementem kampanii Samorządu Studentów UW „Siła jest kobietą”. Wystawa przybliża wybitne kobiety, które swoimi czynami zapisały się na kartach historii zarówno Polski jak i świata. Możemy bliżej poznać życie wybitnych postaci z minionego stulecia, jednak nie zabrakło miejsca dla współczesnych, znanych nam kobiet. Wystawa została przygotowana w trzech językach polskim, angielskim oraz ukraińskim.

W ramach kampanii „Siła jest kobietą” zostało już poruszonych wiele istotnych tematów takich jak toksyczna męskość, przemoc i lęk przed nią oraz istota zdrowia fizycznego na równi z psychicznym. Zeszłoroczną marcową kampanię zwieńczył koncert charytatywny sanah, którego możemy zobaczyć kulisy oraz akustyczne wykonanie utworu „Melodia”. W trakcie koncertu zbierane były środki na rzecz fundacji Rak’n’Roll. Podczas tegorocznej edycji powstały takie projekty jak Kobiecość oczami kobiet oraz ukazał się wywiad z paraolimpijką Emilią Babską.

Siła, w szczególności kobiet, ma różnorodne oblicze, przede wszystkim dlatego, że każda kobieta jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Świat zaczyna to dostrzegać, rozumieć i przede wszystkim akceptować. Dlatego drogie Panie nie dajcie się, bo siła jest w Was. Bo „Siła jest kobietą”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s