Ogólnopolska Konferencja Naukowa o tymczasowym aresztowaniu

Koło Naukowe Prawa Karnego Gospodarczego zaprasza na otwarte spotkanie Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pod hasłem ” Tymczasowe aresztowanie w teorii i praktyce stosowania prawa”. Głównym tematem konferencji będzie instytucja tymczasowego aresztowania i jej zastosowanie w praktyce.

„Tymczasowe aresztowanie jest nieodłącznie związane z podstawowymi prawami i wolnościami jednostki, a przede wszystkim wolnością osobistą oraz prawem do rzetelnego procesu. Pomimo jasnych wytycznych organizacji stojących na straży ochrony praw człowieka, wciąż w wielu państwach obserwujemy problem nadużywania tymczasowego aresztowania, co z kolei sprawia, że problematyka ta jest niezwykle aktualnym zagadnieniem, które warto poddawać pod ciągłą analizę dogmatyczną.” – tak na temat konferencji wypowiada się Mateusz Laskowski- prezes Koła Naukowego Prawa Karnego Gospodarczego

Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej, konferencja kierowana jest do studentów, doktorantów, jak i również do pracowników naukowych, których interesuje temat prawa karnego, materialnego i procesowego.

Konferencja rozpocznie się 21 kwietnia o godzinie 10:00 w sali Kolumnowej na Wydziale Historii. Prelegentami podczas wydarzenia będą zarówno studenci, doktoranci jak i eksperci. Wystąpi między m.in. prof. dr hab. Szymon Pawelec oraz Zastępca RPO dr Valeri Vachev. Wstęp na konferencję jest wolny i nie podlega żadnej opłacie.

LINK DO WYDARZENIA NA FB – https://fb.me/e/1SSAWQOPQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s