Wszędzie dobrze, ale na Campusie UW najlepiej

Jak rozpocząć swoją przygodę ze studiami?  Jak zrozumieć zawiłości systemu rejestracji na zajęcia i czym właściwie jest to całe kolokwium?  Gdzie najlepiej coś zjeść w przerwie pomiędzy zajęciami? Pytań jest wiele, lecz wszystkie odpowiedzi można znaleźć w jednym miejscu.  Na Campusie UW!

Tegoroczny letni Campus UW odbędzie się w dniach 14-20 września w Mielnie.

Campus UW to cykliczny wyjazd organizowany przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Skierowany jest przede wszystkim do osób, które dopiero zaczynają swoje studenckie życie, ale nie tylko. W końcu ktoś musi wyjaśnić młodszym kolegom, co ich czeka w najbliższych latach. Wyjazdy te odbywają się co roku we wrześniu, zazwyczaj w polskiej nadmorskiej miejscowości. Od niedawna odbywa się także zimowa edycja Campusu UW, podczas ferii zimowych.  W tym roku letni Campus UW odbędzie się w dniach 14-20 września w Mielnie. Zgłoszeń jak zwykle nie brakuje i trudno się temu dziwić. W końcu Ci, którzy już byli na jednym z poprzednich wyjazdów chętnie pojawiają się na kolejnym.

Chętnych na wyjazd nigdy nie brakuje.

Jakie atrakcje czekają na uczestników największego wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego na Uniwersytecie Warszawskim? Każdego dnia organizowane są przeróżne warsztaty, szkolenia, czy spotkania z członkami danej organizacji studenckiej, szukających nowych osób do swoich szeregów. Odbywają się na przykład zajęcia z obsługi USOS-a, czyli internetowego systemu rejestracji na zajęcia.  Prowadzący pokażą, czym jest rejestracja żetonowa, jak zapisać się na wf, czy lektorat oraz jak wysyłać wiadomości do wykładowców.  Nowi studenci mogą także poznać swoje prawa i obowiązki oraz zapoznać się ze strukturą Uniwersytetu Warszawskiego.  Często zapraszani są przeróżni mówcy, którzy opowiadają o życiu studenta od bardziej psychologicznej strony i naprawdę znają się na swoim fachu. Pełne sale podczas ich zajęć mówią same za siebie.

Oczywiście wszystkie te atrakcje nie są obowiązkowe i jeśli ktoś woli po prostu leżeć kilka dni na plaży w towarzystwie innych studentów, to nie ma z tym żadnego problemu. To nie jest już szkolny wyjazd, gdzie nauczyciel prowadzi uczniów za rękę po nudnej i z góry zaplanowanej ścieżce. Na Campusie UW każdy jest traktowany jako dorosła osoba i tylko od niego zależy jak spędzi te kilka dni. Jedni wolą brać udział w zajęciach, inni leżeć na łóżku, jeszcze inni nie wychodziliby z morza. I każde wyjście jest dobre, najważniejsze aby uczestnik dobrze się bawił i integrował.

Campus UW to przede wszystkim świetna atmosfera.

Campus UW to nie tylko przygotowane przez organizatorów zajęcia.   To także wspólne ogniska kończące się o świcie, nocne wyjścia na plaże, przeróżne gry, zabawy integracyjne i ciągła zabawa. To tu można poznać ludzi z całej uczelni, z którymi inaczej nie miałoby się kontaktu i zawrzeć przyjaźnie trwające długo po powrocie z wyjazdu. A przyjaźń to w życiu studenta bardzo ważna rzecz, często przydająca się w najmniej spodziewanym momencie. To tu nowy student może zadać starszym kolegom niezliczone pytania, nawet te zdecydowanie nieoficjalne. Wreszcie – to po prostu świetna atmosfera i niepowtarzalny pomysł na spędzenie kilku dni, zanim trzeba będzie zmierzyć się z akademicką rzeczywistością. Dlatego zamiast kalkulować czy warto, warto po prostu spakować walizkę i zająć swoje miejsce w autokarze. Bowiem właśnie na takich wyjazdach czeka odpowiedź na pytanie, dlaczego studia to najlepszy okres w życiu człowieka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s