Wirtualny Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim

Suzanne Collins pisała w jednej z części cyklu „Igrzyska Śmierci”, że „wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych rozwiązań”. Za słowami autorki postanowił podążyć Uniwersytet Warszawski. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, Dzień Otwarty UW odbędzie się online.

Zmieniona forma wydarzenia absolutnie nie oznacza jego okrojenia. Osoby zainteresowane studiowaniem na Uniwersytecie Warszawskim otrzymają odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania i wątpliwości. Przyszły student będzie mógł zapoznać się z ofertą studiów i zasadami rekrutacji na każdy interesujący go kierunek. Ponadto uczestnicy będą mogli zadać dowolne pytanie pracownikom Biura ds. Rekrutacji, przedstawicielom Zarządu Samorządu Studentów UW i Welcome Pointu. Osoby te zaspokoją Waszą ciekawość we wszystkich kwestiach, nawet w tych zdecydowanie mniej formalnych. Dlatego gorąco zachęcamy do zadawania wszelkich pytań, jakie tylko przyjdą Wam na myśl.

Ponieważ nie samą nauką student żyje, to uczestnicy będą mogli także dowiedzieć się wszystkiego o działających na UW organizacjach, wsparciu socjalnym, akademikach i wielu innych rzeczach, jakie mogą, a nawet powinny, zainteresować przyszłych studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Pamiętajcie, głupie pytania nie istnieją! Nie wstydźcie się ich zadawać, nawet jeśli pozornie wydają się infantylne. Do tego właśnie służy to wydarzenie.

„Ech, szkoda, że z powodu koronawirusa nie zobaczę jak wygląda kampus główny…”, może ktoś smutno pomyśleć i rzewnie zapłakać. Nic bardziej mylnego, drogi przyszły studencie! Dzięki dobrodziejstwom nowoczesnej technologii podczas Dnia Otwartego weźmiecie udział w wirtualnej wycieczce, podczas której zobaczycie jak wyglądają zakamarki naszej uczelni. Uwierzcie – nie chcecie tego przegapić.

Na Uniwersytet Warszawski kandydują osoby z wielu państw, posługujące się na co dzień różnymi językami. Wychodząc im na przeciw w programie wydarzenia przewidziano też część specjalną, skierowaną właśnie do kandydatów zagranicznych. Podczas niej oferta studiów zostanie przedstawiona po angielsku. W tym samym języku będzie można także zadawać prowadzącym pytania.

„No dobrze, wszystko to bardzo piękne, ale gdzie są konkrety?”, pewnie zapytacie. Proszę bardzo. W tym roku Dzień Otwarty UW odbędzie się 25 kwietnia, w godzinach 10.00 – 12.00, na profilu Uniwersytetu Warszawskiego na Facebooku. Oczywiście wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Oto i jego harmonogram:

BLOK I: REKRUTACJA NA UW (część prowadzona w j. polskim)

10:00 – Otwarcie Dnia Otwartego UW online przez prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Jolantę Choińską-Mikę

10:05 – Uniwersytet Warszawski – fakty i liczby (Biuro Promocji)

10:15 – Zasady rekrutacji na studia I i II stopnia oraz studia jednolite magisterskie (Biuro ds. Rekrutacji)

10:35 – Studiuj na UW – wszystko, co musisz wiedzieć jako przyszły student UW (Samorząd Studentów UW)


BLOK II: WIRTUALNE ZWIEDZANIE UNIWERSYTETU (część prowadzona w j. polskim i angielskim)

10:50 – Poznaj lepiej UW. Wirtualna wycieczka po Uniwersytecie Warszawskim


BLOK III: Q&A – PYTANIA I ODPOWIEDZI (część prowadzona w j. polskim i angielskim)

11:00 – Seria pytań i odpowiedzi do naszych ekspertów z Biura ds. Rekrutacji, Welcome Pointu i Samorządu Studentów UW


BLOK IV: ENGLISH CORNER (część prowadzona w j. angielskim)

11:30 – Studia na UW z perspektywy obcokrajowca (Welcome Point)

11:45 – Zasady rekrutacji na studia długoterminowe na UW, prowadzone w j. angielskim (Biuro ds. Rekrutacji)

12:00 – Zakończenie Dnia Otwartego UW online

A oficjalny przewodnik dla kandydatów na studia możecie znaleźć tutaj: https://bit.ly/34HzimY

Widzimy się w sobotę o godzinie 10 na Dniu Otwartym UW! A w październiku, miejmy nadzieję, już na żywo, w murach najlepszej uczelni w Polsce. Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s