Ukraina z zupełnie innej strony. „Zupełnie Inny Świat” po raz pierwszy wydaje reedycję

Ukraina, mimo że jest krajem bliskim nam kulturowo i geograficznie, to wciąż niewiele o niej wiemy. Wizerunek zaściankowej wioski nie jest współmierny do tego jak wygląda współczesna Ukraina. Autorzy “Zupełnie Innego Świata” postanowili opowiedzieć z autopsji nowy obraz tego kraju.  

Autor: Karol Samborski

“Zupełnie Inny Świat” to wyjątkowy magazyn, który od 10 lat jest wydawany na ogólnopolską skalę. Każdy numer magazynu różni się innym tematem przewodnim. Dziennikarze na jego łamach poruszają zagadnienia społeczne, kulturalne i światopoglądowe, a za odróżniającą się, kolorową okładką kryją się równie wyjątkowe i jakościowe treści.  

Numer o Ukrainie jest pierwszym w historii “Zupełnie Innego Świata”, który doczekał się reedycji. Jest to wyjątkowy sposób uczczenia obchodów 10-lecia magazynu. “Czytelnicy będą mogli poznać Ukrainę taką, jakiej nigdy nie znali” – mówi Uniwerek.TV jedna z autorek tekstów. W magazynie znajdziemy rzeczy, o których nie przeczytamy na Wikipedii ani w książkach podróżniczych.  

Ukraińcy, którzy są autorami tekstów do tego numeru magazynu podkreślają, że w ich kraju zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat, najwięcej w Europie. Zmiany były efektem aneksji Krymu, wojny i dwóch Majdanów.  

Autor: Karol Samborski

-Jestem częścią Zupełnie Innego Świata już od roku. Zainteresowałam się tym magazynem przy okazji otwartego wydarzenia dla młodzieży, to właśnie wtedy poznałam redakcję ZIŚ i zaangażowałam się w ich działalność. Magazyn obchodzi 10-lecie istnienia i z tej okazji wydaje numer o Ukrainie, który jest wyjątkowy. To pierwsza reedycja numeru i zawiera zupełnie nowe treści. Chciałam żeby więcej osób mogło poznać świat zupełnie inny od naszych wyobrażeń i przekonań 

-mówi nam reporterka Uniwerek.TV Marta Goluch.  

Jak mówił redaktor naczelny, myślą przewodnią numeru było obalenie stereotypów o Ukraińcach i pokazanie współczesnego oblicza tego kraju. Przeczytamy wywiad z bokserem i tekst o ukraińskiej raperce. Zachęcamy do obejrzenia materiału Uniwerek.TV i sięgnięcia po “Zupełnie Inny Świat”.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s