Uniwersytet interkontynentalny – UW wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni na świecie

W prestiżowym rankingu Times Higher Education Uniwersytet Warszawski znalazł się w gronie najbardziej umiędzynarodowionych uczelni na świecie. Tytuł ten przyznano zaledwie 172 uczelniom na całym świecie, spośród 1500, które uwzględniono w rankingu. UW zajął 123. miejsce.

Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Wśród wyróżnionych uczelni znalazły się jedynie dwie z Europy Środkowo-Wschodniej – Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Karola w Pradze. Prestiżowe miejsce polskiej uczelni nie jest przypadkowe, bowiem współpracuje ona z ponad tysiącem partnerów krajowych i zagranicznych oraz 680 instytucjami z ponad stu krajów. Ponadto UW jest członkiem ponad 100 polskich i międzynarodowych sieci naukowych. Na wyróżnionej w rankingu polskiej uczelni studiuje 4,8 tys. zagranicznych studentów i doktorantów, a w jej ofercie znajduje się 27 programów studiów I i II stopnia w języku angielskim, a także 22 kierunki studiów prowadzone wspólnie z uczelniami zagranicznymi. UW należy także do sojuszu 4EU+, którego celem jest współpraca sześciu europejskich uczelni m.in. w zakresie kształcenia oraz wyznaczania spójnego podejścia do kwestii nauczania i uczenia się.

Autorzy rankingu Times Higher Education przyjrzeli się 1500 uczelniom na całym świecie, oceniając: odsetek studentów zagranicznych, odsetek zagranicznych pracowników naukowych, liczbę międzynarodowych publikacji oraz reputację uczelni w świecie naukowym. Dane to pochodziły ze światowego rankingu Times Higher Education oraz z badania reputacji akademickiej THE.

Do pierwszej piątki rankingu zakwalifikowały się dwie uczelnie z Hongkongu, jedna z Zurychu oraz dwie z Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o rankingu Times Higher Education:

https://www.timeshighereducation.com/student/best-universities/most-international-universities-world

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s