Odwiedź Zielony Dziedziniec UW i zaznaj ukojenia wśród natury!

Zielony Dziedziniec – skwer, na którym znajdują się lampki, leżaki oraz kwietniki z roślinami – powstał na małym dziedzińcu Kampusu Głównego UW. Zielona strefa znajduje się przy bramie głównej Kampusu, na ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28. Zielony Dziedziniec został otwarty 18 maja i będzie można go odwiedzać aż do połowy sierpnia.

fot.: Zuzanna Podobas/ Uniwerek.TV

Zielona strefa, miejsce spotkań oraz mała kwietna oaza wydzielona wśród miejskich szarości, powstała z inicjatywy Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Dziedziniec znajduje się tuż przy wejściu na teren uczelni. To doskonała przestrzeń do zaznania chwili spokoju, szczególnie w ostatnich dniach roku akademickiego. Zielony zakątek to nie tylko miejsce, w którym można rozwijać swoje życie towarzyskie. Można podziwiać tam także piękne kwiaty. Na dziedzińcu znajdują się również donice z różnorodnymi ziołami (na przykład z rozmarynem czy miętą), które można zrywać! Klimatyczny charakter dziedzińca podkreślają lampki okalające całą konstrukcję. Poza kolorowymi leżakami, drewnianymi balami, na których ustawione zostały kwietniki, znajdziesz tam także pojemniki recyklingowe. Zielony Dziedziniec nie tylko umożliwia odpoczynek, lecz także pogłębia naszą troskę o środowisko.

fot.: Zuzanna Podobas/ Uniwerek.TV

Każda chwila relaksu w zielonej scenerii jest na wagę złota, szczególnie w trudnym dla wszystkich studentów czasie sesji. W drodze na egzamin można odwiedzić Zielony Dziedziniec i uspokoić myśli. Można tam także odetchnąć po intensywnym stresie.

fot.: Zuzanna Podobas/ Uniwerek.TV

Zielony Dziedziniec jest oczywiście dostępny dla każdego – nie tylko dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego! Dziedziniec otwarty jest siedem dni w tygodniu, także w okresie wakacyjnym. Zapraszamy więc wszystkich do zatrzymania się w tym wyjątkowym miejscu podczas letnich spacerów Krakowskim Przedmieściem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s