Dzień otwarty na UW online

Już 24 kwietnia odbędzie się wirtualny dzień otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. Aby mieć do niego pełny dostęp i uzyskać możliwość uczestnictwa w konkursach i warsztatach, trzeba się wcześniej zarejestrować.

źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku, dzień otwarty na UW odbędzie się zdalnie. W czasie jego trwania, czyli w godzinach 10:00-16:00, dla kandydatów i wszystkich zainteresowanych będą przygotowane opisy poszczególnych kierunków studiów, zajęcia pokazowe, a w ramach rozrywki również konkursy i warsztaty. Dzień otwarty zainauguruje prorektor UW ds. Studentów i jakości kształcenia, profesor Sławomir Żółtek. 

Aby w pełni wykorzystać ofertę wydarzenia i mieć dostęp do wszystkich zaplanowanych atrakcji i warsztatów, należy zarejestrować się na stronie dzienotwarty.uw.edu.pl, na której znajduje się odpowiedni formularz. Osoby zarejestrowane będą mogły uczestniczyć w spotkaniach online i porozmawiać z reprezentantami określonych kierunków studiów. W trakcie dnia otwartego uczestnicy dowiedzą się również, jak będzie wyglądać rekrutacja na studia I i II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Oferta wydziałów na dzień otwarty

Poszczególne wydziały przygotowują też dodatkowe atrakcje. Wydział Polonistyki przeprowadzi lekcje języka litewskiego i łotewskiego, Instytut Filologii Klasycznej – języka łacińskiego, a Szkoła Języków Obcych – języka angielskiego i rosyjskiego. Wydział Archeologii poprowadzi spotkanie pt. „Co Chińczyk robił w Peru” i wykład „Dziedziczenie po kądzieli, czyli o technikach włókienniczych w starożytności”. Z kolei Wydział Fizyki szykuje dla kandydatów dwa quizy, klimatyczny i fizyczny. Przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji na swoich warsztatach opowiedzą o planowaniu kariery prawniczej. Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki poprowadzi warsztaty pt. „Co Sztuczna Inteligencja umie, a czego jeszcze nie? O rozumieniu języka, wizji komputerowej i innych dziedzinach”.

Uniwersytet Warszawski pomyślał też o studentach spoza granic Polski. Dowiedzą się oni o ofercie studiów na UW w języku angielskim. Do przyjścia zachęca Welcome Point UW, gdzie studenci z zagranicy mogą dowiedzieć się o pobycie w Polsce i na uczelni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s