Już niedługo jUWenalia!

Długo wyczekiwane studenckie święto zbliża się wielkimi krokami – juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego 2021 odbędą się już 26 sierpnia.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst
źródło: https://www.facebook.com/juwenalia.uw/photos/gm.519160182484716/4127346803985406

Dlaczego warto iść na juwenalia

Jeśli zacząłeś studia już w trybie zdalnym i nie dane Ci było na własnej skórze przekonać się, dlaczego warto iść na juwenalia, śpieszymy z pomocą – juwenalia to największe studenckie wydarzenie kulturalne w całym roku akademickim. Odbywa się w maju i jest to okazja, do odstresowania się i spotkania ze znajomymi jeszcze przed sesją. Zazwyczaj juwenalia UW trwają trzy dni i odbywają się częściowo na Kampusie Głównym UW, a częściowo na Agrykoli. Podczas wydarzenia studenci mają okazję nie tylko spotkać się ze znajomymi, lecz także uczestniczyć w niezapomnianych koncertach swoich ulubionych wykonawców. Juwenalia odbywają się co roku i są nieodłącznym elementem studiowania. Jednak w 2020 roku nie mogły odbyć się ze względu na pandemię, dlatego tym razem jUWenalia są jeszcze bardziej wyczekiwane niż zazwyczaj.

Co czeka uczestników

Juwenalia 2021 będą wyjątkowe pod kilkoma względami. Przede wszystkim będą to pierwsze juwenalia UW od dwóch lat i odbywają się w sierpniu, a nie – jak zazwyczaj – w maju. Bierze się to stąd, że w końcu sytuacja sanitarno-epidemiologiczna pozwoliła na organizację studenckiego święta. Impreza początkowo planowana na maj musiała zostać przełożona na koniec sierpnia. Tym razem trwa również krócej – tylko jeden dzień, na który warto się wybrać nie tylko ze względu na to, że to największa studencka impreza, w szczególności od początku pandemii. Zachętą do odwiedzenia Kampusu Głównego UW 26 sierpnia są także wykonawcy, którzy wystąpią tego dnia. Wśród nich znajdą się zwycięzcy Stage4YOU 2020 i 2021, czyli odpowiednio hai i Maya Krav. Organizatorzy ujawnili także kilkoro innych artystów, którzy zagrają na jUWenaliach 2021 – są to Wilki, Baranovski oraz Bitamina. Samorząd przygotowuje również animacje, które sprawią, że uczestnicy będą jeszcze lepiej się bawić.

Co, gdzie, kiedy

Tegoroczne jUWenalia odbędą się na Kampusie Głównym UW. Następnie uczestnicy mogą przenieść się na afterparty do Klubu Hybrydy. Bilety na wydarzenie można kupić tutaj. Koszt biletu dla studenta UW wynosi 10 zł, oczywiście w imprezie mogą również wziąć udział osoby spoza uczelni (taki bilet kosztuje 50 zł). Koniecznie pamiętaj także, żeby zabrać certyfikat szczepień lub wypełnione oświadczenie uczestnika w związku ze stanem epidemii COVID-19, którego organizatorzy wymagają z troski o bezpieczeństwo uczestników. Warto również śledzić wydarzenie na Facebooku oraz polajkować fanpage juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego, żeby mieć pewność, że będziesz na bieżąco i nie pominiesz się żadnej istotnej informacji. Organizatorzy dbają tam również o to, żeby uczestnicy zaczęli się dobrze bawić jeszcze przed wejściem na Kampus Główny dzięki konkursom ogłaszanym na wydarzeniu. Jeśli masz już kupiony bilet i zaobserwowane wydarzenie, pozostaje tylko czekać do 26 sierpnia – to już za tydzień! – i liczyć na to, że w tym roku pogoda dopisze, a przeżycia będą niezapomniane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s