Już za chwilę „WieczorUWka” – czyli szansa, żeby bliżej poznać UW

Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. To idealny moment, aby nowi studenci mogli lepiej poznać uczelnię, której już zaraz oficjalnie staną się częścią. Właśnie dlatego redakcja telewizji studenckiej Uniwerek.TV organizuje „WieczorUWkę”.

Kiedy i gdzie?

„WieczorUWka” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją zeszłorocznej serii Telewizji Śniadaniowej UW. Premiera „WieczorUWki” odbędzie się 4 października o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie przeprowadzone w formie online. Aby wziąć w nim udział wystarczy dołączyć do oglądania transmisji z wydarzenia. Będzie ona dostępna na Facebooku Uniwerka.TV oraz na facebook’owy wydarzeniu: „WieczorUWka” – poznaj bliżej UW. 

„WieczorUWka” – co to takiego?

To wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla nowych członków społeczności UW, ale nie tylko. Wszyscy zainteresowani tym, jak funkcjonuje Uniwersytet Warszawski, powinni zarezerwować sobie czas 4 października o godzinie 18:00 i dołączyć do transmisji „WieczorUWki”. Z przygotowanych materiałów prezentowanych w trakcie wydarzenia dowiecie się wielu istotnych rzeczy na temat różnych kwestii związanych ze studiowaniem na UW. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną tematy dotyczące czysto merytorycznych spraw takich jak funkcjonowanie uczelni od strony administracyjnej, ale mowa będzie również o lżejszych i bardziej rozrywkowych sprawach, które na pewno interesują przyszłych członków społeczności UW. W końcu studia to przede wszystkim nauka, ale również bogate życie towarzyskie. Udział w wydarzeniu pomoże świeżym studentom postawić pierwsze kroki i lepiej wdrożyć się w życie uczelni. 

Goście „WieczorUwki”

W prezentowanych materiałach w trakcie transmisji wystąpią różne osoby, które pełnią ważne funkcje na Uniwersytecie Warszawskim. Pojawi się wiele ciekawych osób związanych z UW, ale przede wszystkim, gościem wydarzenia będzie rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak. Wystąpi również prof. ucz. dr hab. Sławomir Żółtek, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia. Głos zabierze też Kamil Bonas przewodniczący Samorządu Studentów UW. 

Pierwsze kroki na UW

Bycie „świeżakiem” wiąże się z mniejszym lub większym stresem przed dołączeniem do nowej i na początku nieznanej społeczności. Pierwsze dni na uczelni generują wiele pozytywnych, ale też negatywnych emocji. Każdy potrzebuje czasu na to, aby się wdrożyć i oswoić w nowym środowisku i społeczeństwie. Takie wydarzenie jak „WieczorUWka” powstaje właśnie z myślą o tych, którzy już niebawem będą stawiać swoje pierwsze studenckie kroki na kampusie UW. Dlatego warto dołączyć do oglądania „WieczorUWki”, a dzięki temu czuć się pewniej i swobodniej  pierwszego dnia na uczelni. W przygotowanych materiałach znajdzie się na pewno wiele odpowiedzi na pytania i problemy nurtujące nowych studentów. Ponadto, dzięki rozmowom z różnymi osobami pełniącymi istotne funkcje na UW, będzie można lepiej zrozumieć sposób funkcjonowania uczelni oraz to, co ją wyróżnia na tle innych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s