Zdobądź wyjątkowe dzieła sztuki i wesprzyj renowację obiektów z kolekcji BUW-u

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie organizuje 7. edycję Aukcji dzieł sztuki współczesnej na rzecz BUW. W tym roku aukcja przeprowadzona będzie w całości online. Odbywać się będzie od 18 stycznia (od godziny 12.00) do 1 lutego (do godziny 22.00) na portalu www.artinfo.pl. Zebrane środki przeznaczone będą na renowację wartościowych obiektów z kolekcji artystycznych, historycznych i specjalnych BUW.

Fot.: Kamil Leczkowski/ Uniwerek.TV

Kupujmy dzieła współczesne i ratujmy relikty przeszłości!

Aukcja organizowana jest od roku 2004. Od tego czasu zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych, które umożliwiają dbanie o stan cennych kolekcji BUW-u. W zeszłych latach szczególną popularnością wśród licytatorów cieszyły się, na przykład, dzieła słynnej rzeźbiarki – Magdaleny Abakanowicz. Tegoroczny katalog licytacji zawiera 125 dzieł przekazanych przez 120 artystów. Wiesław Szamborski (malarz), Bogusław Lustyk (plakacista), Nicolas Grospierre (fotograf), Rafał Olbiński (ilustrator, grafik) – oto niektórzy z artystów, którzy oddali swoje prace pod młotek. Wśród dzieł znajdują się wykonane różnymi technikami obrazy, plakaty, grafiki, rzeźby oraz zdjęcia współczesnych twórców. Nabyć będzie można także dzieła artystów już nieżyjących – na przykład Czesława Kiszki czy Zdzisława Beksińskiego. Z twórczości Beksińskiego możliwie będzie kupno jednego z jego niezatytułowanych druków solwentowych – grafiki komputerowej utrzymanej w niebiesko-żółtej kolorystyce. Z pełną listą twórczości przeznaczonej na licytację można zapoznać się na stronie https://www.buw.uw.edu.pl/dla-darczyncow/aukcja-dziel-sztuki/.

Zainteresowani kupnem ciekawych dzieł oraz losami obiektów takich jak rękopisy, ryciny czy stare druki, mogą zapoznać się z zasadami  licytacji, które znaleźć można tutaj: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/7-aukcja-dziel-sztuki-wspolczesnej-na-rzecz-buw/internet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s