Nudne czasy nadeszły

Stało się! Zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim zostały zawieszone do 14 kwietnia, ale chyba nikt się z tego nie cieszy. To nie są ferie, więc pomimo dużej ilości wolnego czasu, powinniśmy ograniczyć maksymalnie wyjścia z domu. Zorganizowanie imprezy w takim przypadku jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jak więc walczyć z nudą? To wydaje się być banalne, ale w praktyce takie nie jest.

nuda

Osobiście, nie mam wystarczającej samodyscypliny, by spędzić ten czas na nauce. Wielka kolejka we wtorek w BUWie mówi sama za siebie – wiele osób wykorzysta ten czas, by nadrobić zaległości lub lepiej przygotować się do sesji. Jeżeli nie zdążyliście wypożyczyć potrzebnych książek, możecie poszukać jej w elektronicznych zbiorach BUW-u albo dołączyć do dynamicznie rozwijającej się grupy na Facebooku o nazwie Stowarzyszenie Umarłych BUWowowców. Ponadto, UW jest w trakcie uzgadniania metod e-learningu, a niektórzy profesorowie samodzielnie znaleźli już sposób na prowadzenie zajęć zdalnie (np. w formie wideokonferencji). Miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie odrabiać zajęć w lecie (choć taki scenariusz jest prawdopodobny w przypadku kierunków, które opierają się na laboratoriach i innych zajęciach praktycznych).

Binge’owanie seriali i filmów będzie zapewne najpopularniejszym sposobem do walki z nudą. Chyba każdy ma w znajomych, którzy obejrzeli prawie wszystko. To najwyższy czas, by spytać się ich o rekomendację. Ja zachęcam też do przeczytania artykułu koleżanki na temat Brooklyn Nine-Nine! Ten serial poprawia humor jak nic. Z kolei, 3 kwietnia wyjdzie nowy sezon hiszpańskiego hitu – Dom z papieru.

Aby nie usmażyć sobie oczu, sięgajcie również po książki. Może na Waszych półkach kurzą się nieprzeczytane pozycje, jeśli nie, to możecie coś pożyczyć od znajomych, wykupić pakiet na aplikacjach z e-bookami bądź skorzystać z darmowych na wolnelektury.pl lub na polona.pl (największe elektroniczne zbiory w Polsce).
Sama udałam się do cioci, by coś pożyczyć, poprosiłam ją jednak o zostawienie ich przed drzwiami. I tu pojawia się problem kontaktu z innymi – ograniczajcie go jak się da, a szczególnie wtedy, gdy druga osoba jest w podeszłym wieku, choruje przewlekle lub w ostatnim czasie miała obniżoną odporność.

Przez Internet można przenieść się wszędzie, do teatru, na koncert, a nawet tysiące kilometrów stąd – do najsłynniejszych muzeów tego świata. Oto kilka stron, które zaspokoją głód kultury:

Teatr Telewizji
To coś, o czym chyba każdy słyszał, ale niewiele oglądało, a szkoda, bo różnorodność i obsady zachwycają.

Ninateka 
Na tej stronie znajdziecie spektakle, koncerty, filmy, słuchowiska i nie tylko.

Wirtualne spacery po światowych muzeach w Google Arts & Culture 
Co tu dużo mówić, lista ekspozycji, które warto zobaczyć, jest tak długa, że tylko w ten sposób możliwe jest je wszystkie zobaczyć. Swoje ekspozycje udostępniły między innymi Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Pałac w Wersalu, Musée d’Orsay w Paryżu, Muzeum Mucha w Oslo, The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, The J. Paul Getty Museum w Los Angeles, Muzeum Narodowe w Krakowie, a nawet legendarny zbiór zdjęć z Getty Images. A to wszystko za darmo.

#ColorOurCollections 
Kolorowanie nie musi być tylko dla dzieci. Już kilka lat temu na rynku wydawniczym zaczęły pojawiać się książki z kolorowankami, które ze względu na swoją szczegółowość skierowane zostały do starszych odbiorców. Nowojorska Akademia Medyczna zebrała kolorowanki przedstawiające dzieła sztuki z różnych muzeów. Wystarczy drukarka i kredki, a czas nie tylko przestanie się dłużyć, ale też poczujecie się bardziej zrelaksowani.

Pojawia się coraz więcej opcji, gdyż coraz to nowe instytucje udostępniają swoje zbiory za darmo. A wszystko to, by zostać w domu i ograniczyć szerzenie się wirusa. Dlatego, gdy tylko znajdziecie coś nowego, dzielcie się tym ze znajomymi.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s