Rekrutujemy!

Już 18 października mija termin zgłoszeń do internetowej telewizji Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy w historii rok akademicki zaczynamy zdalnie, ale nie powinno to powstrzymać nikogo przed angażowaniem się w życie studenckie – pandemia kiedyś się skończy, ale czas na studiach także, więc dołącz do nas już teraz!


Kogo szukamy?
Prowadzimy rekrutację do każdego z działów naszej telewizji. Szukamy więc początkujących redaktorów, reporterów, operatorów, montażystów, grafików, producentów, fotografów, speców od promocji i social media – każdego, kto rozważa karierę w mediach i chciałby zacząć już na studiach. Nie wymagamy doświadczenia, doświadczenie nabywa się właśnie u nas. O każdym z działów dowiesz się więcej w dalszej części tekstu – od naszych koordynatorów we własnej osobie. Zapytaliśmy ich, kogo dokładnie szukają i na czym polega praca w ich zespołach.

Co robimy?
Jako telewizja internetowa największego uniwersytetu w Polsce informujemy przede wszystkim o tym, co dzieje się wewnątrz UW, relacjonujemy wydarzenia i imprezy związane z naszą uczelnią. Ale nie tylko. Oprócz tego przygotowujemy autorskie materiały, uczymy się w praktyce i tworzymy społeczność, której warto stać się częścią. Istniejmy już dziesięć lat, naszą aktywność można śledzić na Facebooku, Youtubie i na naszej stronie internetowej. Więcej o tym, czym się zajmujemy, można przeczytać w tym tekście.

Tutaj warto przyjść, żeby po prostu się rozwijać i nauczyć czegoś więcej niż podczas wykładów i ćwiczeń. W Uniwerek.TV stosujemy przede wszystkim praktykę, która daje solidne podstawy do późniejszej pracy zawodowej – mówi Paula Taraszkiewicz, redaktor naczelna Uniwerek.TV. – Oczywiście warto wspomnieć, że oprócz pracy jest u nas również dużo zabawy, interesujących ludzi i ciekawych wydarzeń. Na UW dzieje się wiele, ale medialnie u nas dzieje się zdecydowanie najwięcej!

Do dzieła!
W czasie czytania tego tekstu, upewnij się, że masz przygotowane CV. Jeśli masz jakąś próbkę swojej pracy, swoje portfolio – dołącz je również. Gotowe zgłoszenie wyślij na adres: rekrutacja@uniwerek.tv. Szczegółowe informacje znajdziesz na wydarzeniu „Uniwerek.TV rekrutuje”. Gdy już wyślesz nam wiadomość, pozostaje tylko czekać – z otrzymanych zgłoszeń wybierzemy najlepsze i skontaktujemy się z wybranymi osobami, żeby umówić się na rozmowę. Część z nich dołączy do naszej telewizji już w listopadzie.

Do którego działu?
Nie ma problemu, jeśli na razie nie możesz zdecydować się na jeden dział – wyślij zgłoszenie do wszystkich, które Cię interesują. Pomożemy Ci podjąć decyzję albo samodzielnie dojdziesz do wniosku, w którym dziale możesz się najbardziej spełniać. Ostatecznie – działać można w dwóch albo trzech działach równolegle. Wielu uniwerkowiczów o licznych zainteresowaniach właśnie tak robi.

Dział reporterów
Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił przed kamerą. Reporterzy odpowiadają za merytorykę materiałów audiowizualnych. Relacjonują wydarzenia, informują i zadają pytania.

To idealne miejsce dla początkujących dziennikarzy. – mówi Natalia Godek, szefowa działu. – Poszukujemy osób, które są kreatywne, ciekawe świata, kochają ludzi i chcą realizować swoje autorskie pomysły. U nas dowiesz się czym jest setka, stand czy off. Będziesz mógł także wziąć udział w inspirujących panelach podczas Konferencji Mediów Studenckich, poprowadzić studio live na Juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego oraz świetnie się bawić w trakcie konkursu muzycznego Stage4YOU.

Dział operatorów
My, operatorzy Uniwerka, rejestrujemy  okiem kamery wszystkie inicjatywy związane z działalnością naszej telewizji – reportaże, wywiady, transmisje i wiele innych. – opisuje Damian Kosewski, który razem z Kacprem Walczakiem koordynują dział operatorów. –Szukamy osób, które chcą poznać zawód operatora kamery oraz tych, które chcą rozwijać swoje umiejętności w pracy z kamerą.

Warto dodać, że żeby dołączyć do działu operatorów nie trzeba mieć wcześniej operatorskiego doświadczenia – to pod czujnym okiem Damiana i Kacpra można nauczyć się fachu.

Dział montażu i grafiki
Podobnie jest z działem montażu i grafiki, gdzie dobrze jest znać podstawy, a resztę umiejętności nabędzie się w Uniwerku. Szefem działu jest Artur Leszczyński, zastępca Pauli Taraszkiewicz.

Poszukujemy osób, które lubią spędzać długie chwile przed komputerem. Montujemy reportaże telewizyjne, relacje, wywiady i spoty. – mówi Artur.

Członkowie działu mają więc olbrzymi wpływ na wygląd końcowy wszystkich materiałów, zajmują się także oprawą graficzną. Będzie to świetne miejsce dla przyszłych filmowców, ludzi z artystycznym zacięciem.

Dział fotografów
Robimy fotoreportaże z wydarzeń, które dzieją się na UW – mówi Kamil Leczkowski, który razem z Martyną Sciesińską zajmuje się koordynacją działu fotografów. – Ale oprócz tego każdy może realizować tutaj siebie, wybierać dowolne, ciekawe tematy. Można robić fotorelacje z ważnych wydarzeń, które się dzieją w Warszawie, dokumentować nawet ogólnopolskie eventy. Szukamy przede wszystkim ludzi, którzy lubią robić zdjęcia. Osób kreatywnych, mających dobre oko i potrafią się tym bawić. Pasjonatów, którzy robią zdjęcia aparatem, a nie telefonem.

Dział promocji
Do obowiązków działu promocji należy, między innymi, obsługa kanałów social media, organizacja eventów i nawiązywanie współpracy z zewnętrznymi partnerami.

– Oprócz tego pomagamy przy tworzeniu materiałów dla naszej telewizji. – zdradza Julia Kozak, koordynatorka działu promocji. – Najważniejszym naszym zadaniem jest jednak dbanie o wizerunek organizacji. Kogo szukamy? Osób komunikatywnych, z lekkim piórem. Które nie boją się ciężkiej pracy.

Dział produkcji
Przede wszystkim szukamy sumiennych, komunikatywnych, zaangażowanych i wielozadaniowych ludzi; takich, dla których kontakt  z innymi nie jest karą, tylko przyjemnością –  wylicza Joanna Nawrocka, szefowa producentów i zastępczyni redaktor naczelnej. –Dział produkcji zajmuje się koordynacją pracy nad materiałami, od momentu pomysłu, aż do czasu opublikowania. Odpowiadamy za organizację i logistykę największych UTV-owych projektów.

Dział redaktorów
Ostatnim działem jest dział redaktorów. To miejsce dla osób, które lubią pisać. Wymagamy przede wszystkim lekkiego pióra, które pomożemy Ci szlifować. Szukamy osób, które potrafią wgłębić się w temat, a następnie zgrabnie i rzetelnie go opisać. I takich, którym nie straszne są deadline`y. Opisujemy to, co dzieje się na naszym uniwersytecie i wiele więcej. Koordynatorem działu jest Wojtek Skrzypek.

Do zobaczenia!
Masz już wszystkie informacje, których potrzebujesz. Napisz do nas, być może zobaczymy się niebawem na Kampusie Głównym UW, gdzie odbędzie się kolejny etap rekrutacji.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s