KMS po raz szósty przyciągnie pasjonatów dziennikarstwa

26-28 listopada, w nowoczesnym budynku Uniwersytetu Warszawskiego na Ochocie, odbędzie się szósta edycja Konferencji Mediów Studenckich, organizowana przez telewizję studencką Uniwerek.TV. Podczas wydarzenia studenci będą mieli okazję spotkać znanych dziennikarzy, między innymi Bartosza Węglarczyka, Marcina Jędrycha i Annę Kalczyńską.

Ruszyły zapisy na jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku polskich mediów akademickich – Konferencję Mediów Studenckich. Hasło tegorocznej edycji KMS to RÓŻNORODNIE O MEDIACH. Organizatorzy tym razem chcą skoncentrować uwagę uczestników na różnych aspektach świata mediów – produkcji, pracy wydawcy, sztuce operatorskiej, przyszłości radia, warsztacie dziennikarskim i wielu innych.

Już dzisiaj warto zapisać się na panele, warsztaty tematyczne i wycieczki do ogólnopolskich redakcji, ponieważ organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Brzmi ciekawe? Koniecznie zgłoś się przez formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny tutaj.

Szósta edycja KMS

Podczas szóstej edycji KMS uczestnicy będą mogli wybrać się na wycieczkę do redakcji Onetu oraz studia Dzień Dobry TVN, gdzie będą mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja programu śniadaniowego. Z kolei podczas warsztatów adepci dziennikarstwa będą mogli posłuchać o pracy w telewizji śniadaniowej (Anna Kalczyńska), przyszłości radia (Marcin Jędrych) czy roli redaktora naczelnego (Bartosz Węglarczyk). Na fanpage’u Uniwerek.TV organizatorzy będą na bieżąco udostępniać informację o kolejnych gościach specjalnych.

Szczegółowy plan KMS jest jeszcze tajemnicą, ale organizatorzy uchylili nam rąbka tajemnicy. W piątek – 26 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie Konferencji. W sobotę przez cały dzień uczestnicy będą brać udział w panelach i wycieczkach do redakcji. W przerwie od pochłaniania wiedzy będzie okazja do integracji i poznania dziennikarzy studenckich z całej Polski. Zakończenie całego wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.30 w niedzielę.

Konferencja Mediów Studenckich

Pierwsza edycja Konferencji Mediów Studenckich odbyła się po raz pierwszy sześć lat temu. Jej pomysłodawcą był Łukasz Noszczak, ówczesny redaktor naczelny Uniwerek.TV, a obecnie dziennikarz redakcji Polsat News. Konferencja powstała, aby umożliwić członkom mediów akademickich poszerzanie swoich horyzontów i zdobywanie nowych znajomości w branży. KMS umożliwia studentom poznanie doświadczonych dziennikarzy, którzy dzielą się swoimi radami o świecie mediów.

W ubiegłych latach gośćmi KMS byli między innymi: Bertold Kittel, Agnieszka Gozdyra, Maciej Mazur, Andrzej Morozowski, bracia Sekielscy, czy Maciej Orłoś. Uczestnicy gościli już w redakcjach takich mediów jak naTemat.pl, Eska, Polskie Radio, Onet i wiele innych!

O poprzednich edycjach KMS możecie przeczytać tutaj:

Praca i pasja – dziennikarstwo sportowe

Dziennikarstwo śledcze

Konferencja Mediów Studenckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s